Hamar-banserte Gone North er et særdeles hyggelig nytt bekjentskap, og EPen Gone North gir oss forhåpninger om mye fint fra den fronten fremover. Vi likte det vi hørte såpass godt at vi inviterte Gone North til å velge seg en julesang her i Luke nummer 2…
Du kan følge Gone North på Facebook.
Luke 2: Gone North
Vi i Gone North er glade i de gode gamle dager og vi er glade i steel-gitar. En låt som da ofte går på repeat i våre hjem ved juletider er «Mele Kalikimaka», en klassiker som er gjort mest kjent av Bing Crosby.
I jula reiser vi hjem til våre familier, som er spredt utover hele Midt-Norge, fra Stjørdalen i nord til Nannestad i sør, og fra Valdres i vest til Våler i øst. Vi tar det helt med ro, men tar oss gjerne en fest med noen gamle venner hvis anledningen byr seg!
Siden vi er sju forskjellige mennesker er det jo også forskjellige juletradisjoner. Hvis vi skal trekke fram en spesielt hyggelig en så må det vere Per Tores 2. juledagsfeiring, som foregår på en gammel seter oppe i Skjelstadmarka. Der kommer menn, kvinnfolk og barn fra hele bygda med hest og slede og tenner bål, aker, og smaker på årets maltølbrygg. Karene tror jo selvfølgelig at deres eget maltølbrygg er det beste, og slik er det hvert år!
De siste årene har Per Tore bytta ut akebrettet med en ølkopp, og hvem vet – kanskje han snart skal begynne å brygge maltøl selv? Resten av Gone North-gjengen synes i alle fall det.
Ellers er julehverdagene selvsagt preget av musikk, slik som resten av dagene i året. Det blir ikke noen større konserter i 2022, men noen minikonserter for familien blir det jo av og til.
Gone North ønsker alle en riktig god adventstid og jul!
Ikke glem å like vår julelåtsamling på Spotify. Der finner du nok en del du aldri har hørt før… og masse du har hørt og allerede visste at du likte.