Det er fredag, og da slippes det naturligvis en rekke nye plater og singler.
Vi har gjort et lite utplukk fra bunken, og anbefaler tre av dagens slipp.
Ancient Shapes – A Flower That Wouldn’t Bloom
Daniel Romanos band Ancient Shapes slipper ny plate 25. oktober, og der vi fra det første platene forventet mer ellevill punkrock, så låter dette som en nesten ulovlig fengende pop-perle fra 1958. Den finner du IKKE på streamingtjenestene – men til gjengjeld har Romano laget en nydelig video som virkelig fanger stemningen i låten, og den uskyldige essensen som preget 50 og tidlig 60-tall. Den finner du altså i toppen av saken.
Mighty Magnolias – Restless
I går hadde vi premiere på Mighty Magnolias nye single “Restless”, som idag er ute på alle digitale plattformer. Du kan høre låten, som denne gangen er skrevet og sunget av Ine Tumyr, på Spotify.
Malin Pettersen – Alonesome
Fantastiske kvinnestemmer får vi ikke nok av her på bloggen, og det som har skjedd i Americanasjangeren de siste årene er en liten revolusjon. Der kvinner får mer og bedre plass – spesielt om vi sammenligner med den Nashville-tradisjonelle countrysjangeren – og de siste årene med god margin har overgått sine mannlige kolleger. Malin Pettersen er virkelig i ferd med å få fotfeste både her hjemme og der borte, og spiller en bunke spennende showcaser under årets Americanafest.
Og idag slipper hun en av sine fineste låter noen sinne, den akustiske og nedstrippede “Alonesome” har – som tittelen forteller – ensomhet som tema. En god tekst, og en aldeles glitrende vokalprestasjon. Du finner låten på alle streamingplattformer. Her er Spotifylinken: